تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تاریخچه کمپرسور اسکرو

  در سال 1967 دانهام بوش برای اولین بار در دنیا، کمپرسور اسکرو را خاص استفاده در چیلر تراکمی طراحی نمود و در چیلرهای خود به کار گرفت. با معرفی کمپرسورهای اسکرو توسط دانهام بوش انقلابی در صنعت چیلرسازی به وجود آمد؛ کمپرسور اسکرو به دلیل برترهایش نسبت به کمپرسور رفت و برگشتی، در کشورهای پیشرفته به سرعت جایگزین کمپرسورهای رفت و برگشتی شد. در ایران با توجه روند کند تغییر تفکر، در سال­های اخیر شاهد این جای گزینی بوده­ایم. ولو اینکه متأسفانه همچنان گاه شاهد استفاده از کمپرسور رفت و برگشتی در صنعت تهویه می­ باشیم.

  دانهام بوش در طول این دوران جهت بهبود عملکرد و قابلیت اطمینان بیشتر، همواره طراحی کمپرسور اسکرو خود را بهینه ساخته و هر بار با دست یافتن به پیشرفتی جدید طرح قدیمی خود را به تولید کنندگان کمپرسور واگذار کرده است. یکی از این پیشرفت­ها که هنوز در انحصار خود شرکت دانهام بوش قرار دارد، طراحی "عمودی" کمپرسور می­باشد.

  امروزه، کمپرسورهای اسکرو عمودی دانهام-بوش نه تنها کارآمدترین و قابل اطمینان­ترین کمپرسورهای اسکرو در محدوده­ی ظرفیتشان هستند بلکه از لحاظ متعلقات و تجهیزات کاملترین کمپرسورهای اسکرو برای استفاده در چیلرهای Flooded می­باشند.

  عمودی بودن کمپرسور سبب هم­راستا شدن نیروهای وارده به کمپرسور (تنش محوری و جاذبه) و در نتیجه کاهش ارتعاشات می­شود. بعلاوه این اطمینان حاصل می­آید که یاطاقان­ها همواره و کاملاً در روغن قراردارند لذا طول عمر آنها افزایش می­یابد.

  منبع : تهویه تهران


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 9 شهريور 1392 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , ,

آمار امروز چهار شنبه 26 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158713
 • بازدید امروز :129135
 • بازدید داخلی :5797
 • کاربران حاضر :166
 • رباتهای جستجوگر:367
 • همه حاضرین :533